Gmina Dobroń przygotowała się do dużych opadów. Dziś pracownicy urzędu spuścili wodę przy śluzie w Baryczy. Tak samo w Talarze.

- Nie ma wody, żeby potem nie było, że przez nas znów Łask zalało - mówi jeden z mieszkańców gminy.

W piątek o godz. 19.00 dyżurny synoptyk Marcin Dominikowski informował:  „W okolicach Wielunia wezbranie wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Zlewnia Pilicy (łódzkie) - w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewni górnej Pilicy na terenie województwa łódzkiego, przewiduje się wzrosty stanu wody do strefy stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych”.

Komunikat synoptyka dla gminy Dobroń: „W ciągu najbliższych dni przewidywane są (szczególnie w południowej części naszego kraju) opady atmosferyczne o wysokości do 160 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi oscyluje pomiędzy 70 a 80%. Województwo łódzkie wskazane zostało jako jedno z pięciu najbardziej zagrożonych”.

Komunikat dla Pabianic synoptyka Leszka Szaradowskiego z Biura Prognoz Meteorologicznych: „Intensywne opady deszczu. Stopień zagrożenia: 1. Ważność: do 2014-05-17 06:00:00. Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, miejscami do 50 mm. Wiatr w porywach do 60 km/h”.

Urząd gminy Dobroń wysłał do mieszkańców SMS-a z ostrzeżeniem o dużych opadach.