Strażacy z OSP w Konstantynowie zostali wezwani do wypadku drogowego na ulicy Zgierskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Była godzina 14.32.

Na miejscu okazało się, że w tył samochodu osobowego (opla) uderzył motorower marki Kymco, za kierownicą którego siedział nastolatek (14-letni Piotr I.). W wyniku silnego uderzenia kierowca przeleciał kilkanaście metrów i wpadł do przydrożnego rowu.

- Działania druhów polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu dziecku – relacjonują na swojej stronie na Facebooku. - Po kilku minutach chłopiec został przekazany przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Został zabrany do jednego z łódzkich szpitali.

Działania trwały do godziny 17.00 na ulicy Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim. W tym czasie ruch odbywał się wahadłowo.

O zdarzeniu informują też strażacy z Pabianic.

- Na drodze krajowej nr 71 doszło do najechania skutera na tył samochodu osobowego – relacjonuje dyżurny PSP Pabianice. – Poszkodowany został kierowca skutera, który uskarżał się na ból lewej strony ciała.

- Doznał złamania lewej nogi - dodaje dyżurny KPP Pabianice. - Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Jej sprawcą byl nastolatek, który nie zachował odpowiedniej odległości przed poprzedzającym go oplem, kierowanym przez mieszkańca Zduńskiej Woli.

Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia poszkodowanego pierwszej pomocy i usunięcia elementów karoserii z jezdni.