Mundurowi skupią się w "długi weekend" na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym po drogach naszego województwa. Skontrolują m.in. trzeźwości kierowców, prędkość, stan techniczny i wyposażenie pojazdów, używanie pasów bezpieczeństwa, a także sposób przewożenia najmłodszych pasażerów i prawidłowe mocowanie przewożonego ładunku lub bagaży.

- Będziemy reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również  uwagę na pieszych, rowerzystów  i kierujących hulajnogami – mówi asp.sztab. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. - Planując podróż, szczególnie w czwartek, nie zapominajmy o licznych procesjach, które będą odbywały się w wielu parafiach na terenie całego kraju.

W miejscach, gdzie wymaga tego sytuacja, funkcjonariusze pokierują ruchem.

Policja przypomina też o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu: 15 czerwca między 18.00 i 22.00 i 16 czerwca w godz. 8.00-22.00.

- Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie a także właściwe zabezpieczenie swojego mienia zwłaszcza domów i mieszkań – dodaje policjantka.