Witam

Większość z nas - szarych „śmieciarzy” wie, że nastąpiła obniżka cen za odbiór odpadów. Tylko, że np. nie wszyscy mogli zauważyć, że wspaniali urzędnicy zmienili na przełomie roku numer konta. Wobec tego pewnie słusznym byłoby zamieszczenie informacji o: nowej stawce i od kiedy ona wchodzi w życie (10 stycznia mija kolejny termin płatności za zeszły rok ze starą stawką), nowym numerze konta i informację kiedy (i czy w ogóle) mamy podpisywać kolejne deklaracje. Poza tym pozostaje pytanie: skoro nastąpiła obniżka, to co się stanie z nadpłatą, jaka została wpłacona na konto urzędu za odbiór odpadów od lipca do grudnia 2013? 

Robert

Od redakcji

Jak informowała zastępczyni skarbniczki, numer konta z zeszłego roku nadal jest aktywny. I można na niego wpłacać pieniądze jeszcze przez 3 miesiące. Na dodatek, nowe, indywidualne numery kont mają być dostarczone do mieszkańców razem z decyzją o podatkach od nieruchomości.

Co do zwrotów, to nie ma takiej szansy. Radni miejscy na wniosek prezydenta Zbigniewa Dychty uchwalili, że 7 zł (za segregowane) i 14 zł (za niesegregowane) płacimy od 1 stycznia 2014. A wcześniej, też zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, płaciliśmy 8 zł (za segregowane). Zwrotów nie będzie, chyba że ktoś to zaskarży do sądu. Zgodnie z ustawą, nie wolno urzędom zarabiać na śmieciach.

W blokach PSM mieszkańcy płacili jeszcze w zeszłym roku 6,15 zł od osoby. Teraz od 1 stycznia płacą tyle, ile uchwaliła Rada Miejska, czyli więcej o 85 groszy (7 zł od osoby).

Jak podaje Urząd Miejski: opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi wpłacamy na rachunek 04 1560 0013 2473 5210 8000 0004.

Na płatności z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi zostaną docelowo wyodrębnione indywidualne rachunki bankowe. Numery zostaną przekazane do podatników w korespondencji urzędowej. Do chwili otrzymania indywidualnego rachunku bankowego płatności należy dokonywać na numer wskazany.

 

Więcej informacji UM: www.um.pabianice.pl/load/aktualnosci/harmonogram_18_12_13.pdf

 

Harmonogram wywozu śmieci: eko-region.pl/index.php?strona=harmonogram&id=20