Policjanci konsekwentnie ustalają kolejnych chuliganów, którzy wykorzystali mecz derbowy pomiędzy drużynami ŁKS-Widzew Łódź do wszczynania burd. Zarzuty usłyszało 31 osób - wśród nich dwaj pabianiczanie. W związku z zaistniałymi zakłóceniami ładu i porządku publicznego 7 marca podczas trwania w Łodzi rozgrywek piłkarskich aktualnie prowadzonych jest 11 postępowań przygotowawczych dotyczących m.in. posiadania materiałów pirotechnicznych na imprezie masowej, wdarcia na teren rozgrywania zawodów sportowych, udziału w zbiegowisku kibiców ŁKS i Widzewa, podczas, których doszło również do uszkodzenia radiowozów policyjnych, czynnych napaści na funkcjonariuszy policji , rozboju dokonanym na strażniku miejskim, kradzieży w sklepie na stacji paliw oraz uszkodzenia mienia na szkodę PKP.

Dzięki wnikliwej analizie zapisów z monitoringów, a także nagrań sporządzonych przez funkcjonariuszy policji biorących udział w zabezpieczeniu meczu w ramach tych postępowań przedstawiono zarzuty 31 osobom. Wśród nich jest 8 mieszkańców Łodzi w wieku od 21 do 26 lat, którzy usłyszeli zarzuty posiadania wyrobów pirotechnicznych na imprezie masowej. 28-latek odpowie za wdarcie się na teren rozgrywania zawodów sportowych oraz złamanie orzeczenia sądu o powstrzymaniu się od udziału w imprezach sportowych, 15 kolejnych osób w wieku od 20 do 31 lat wśród których jest jeden mieszkaniec Bydgoszczy usłyszało zarzut udziału w zbiegowisku. Za czynną napaść na funkcjonariuszy policji oraz udział w zbiegowisku odpowiedzą trzej inni łodzianie - dwaj 20-latkowie i 32 latek. 20 latkowi przedstawiono zarzut rozboju na strażniku miejskim. Natomiast dwóm mieszkańcom Pabianic w wieku 20 i 19 lat zarzut uszkodzenia mienia na szkodę PKP.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Marek Działoszyński powołał specjalną grupę, która dokonuje kompleksowej analizy i oceny operacji „Derby 2010 wiosna”. W skład grupy wchodzą eksperci różnych wydziałów policji pod kierownictwem Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Łodzi. Głównym zadaniem grupy jest nadzór, koordynacja oraz pomoc jednostkom policji prowadzącym postępowania w związku z naruszeniami ładu i porządku publicznego podczas meczu derbowego 7 marca 2010r. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi analizują już zgromadzony materiał filmowy i fotograficzny między innymi z kamer policyjnych, przemysłowych, zapisów monitoringu. Osoby, które dopuściły się zachowań sprzecznych z prawem są sukcesywnie identyfikowane również w oparciu o rozpoznanie własne policjantów.