11 grudnia 2013 r. prezydent podczas konferencji prasowej powiedział, że nie powinno być powiatów. Stwierdził również, że powiat nie buduje boisk, nie pomaga miastu i nie daje pieniędzy na spłatę zadłużenia szpitala (chodzi tu o ok. 10 milionów złotych, które zdaniem prezydenta są długiem z czasów, kiedy szpital był pod opieką Starostwa).

Konferencja została wyemitowana w Telewizji Pro-MOK.

Habura zarzuty odpiera. Uważa, że powiat boiska ze sztuczną nawierzchnią buduje.

- Są już trzy: przy Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącym – wylicza Habura. – W planach na przyszły rok jest budowa kolejnego boiska.

Czy powiat nie pomaga miastu? Zdaniem Habury fakt, że są remontowane ulice powiatowe w Pabianicach (np. Myśliwska, Orla, Grota-Roweckiego),  idzie to na konto miasta. Powiat zbudował również halę sportową, z której korzystają przede wszystkim mieszkańcy Pabianic. Do tego odremontowano szkoły ponadgimnazjalne, Dom Pomocy Społecznej i Młodzieżowy Dom Kultury.

Krzysztof Habura swoje oświadczenie wygłosił również w Pro-MOK. Będzie wyemitowane w najbliższy piątek tuż po wiadomościach. Habura zaapelował w nim do Dychty o zaprzestanie „wojenki”. Czy odbicie piłeczki nie wywoła tym razem „wojny”?