18 listopada, po godzinie 18.00 strażaków wezwano do miejscowości Charbice Górne (w gm. Lutomiersk). W przydomowej kotłowni rozpętał się pożar. Ogień rozprzestrzenił się na kolejne pomieszczenia. W budynku mieszkał samotnie starszy mężczyzna. Na szczęście nic mu się nie stało. Zdążył samodzielnie wyjść na zewnątrz.

- Działania straży polegały na wprowadzeniu rot wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku celem ugaszenia pożaru. W trakcie działań z pomieszczeń wyniesiono dwie butle z gazem propan-butan. W dalszej kolejności pomieszczenia w budynku zostały przewietrzone i rozpoczęło się dogaszanie – relacjonują druhowie z Lutomierska.

Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 21.00. Udział w niej brały jednostki z: Lutomierska, Szydłowa, Puczniewa, Kazimierza, Orzechowa i Pabianic.

Na tym nie koniec...

Ochotnicy z Szydłowa oraz z Puczniewa wraz z okolicznymi mieszkańcami zebrali się na następny dzień i pomogli uporządkować pogorzelisko. Z pomocą sklepu budowlanego z Kazimierza doprowadzono mieszkanie poszkodowanego, w miarę możliwości, do porządku. Gmina Lutomiersk przekaże pogorzelcowi wsparcie finansowe.