W niedzielę wybuchł pożar w budynku mieszkalnym pokrytym strzechą przy ulicy Krzywej w Konstantynowie. Była godzina 15.41, gdy strażacy z OSP Konstantynów zostali wezwani do pożaru. 

Jak piszą na swojej stronie OSP Konstantynów: "Po dojeździe na miejsce okazało się, że z budynku pokrytego strzechą wydobywają się kłęby dymu. Pierwsze działania polegały na wpuszczeniu roty w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu znalezienia "serca" pożaru. Działania z zewnątrz polegały na zapobieganiu wyjścia ognia na dach budynku, polewając go wodą z drabiny mechanicznej. Następne działania polegały na ewakuacji mienia z zagrożonego budynku oraz na pracach rozbiórkowych spalonej części. Pożar udało się zlokalizować po kilkudziesięciu minutach. Ogień rozprzestrzeniał się między strzechą a sufitem".

Działania zakończyli przed godziną 19.00. 

W akcji brali udział: OSP Konstantynów - scania GCBA, mercedes GBA, jelcz SCD-30, JRG Pabianice - scania GCBA, renault GBA, OSP Niesięcin - jelcz GCBA, renault master GLM, OSP Lutomiersk - scania GCBA, iveco GBA, OSP Górka Pabianicka - scania GCBA, JRG 2 nr w Łodzi - mercedes SLPgaz, pogotowie energetyczne.