Pabianicka wyższa uczelnia znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół licencjackich w rankingu „Rzeczpospolitej”.

– Jesteśmy najlepsi w naszym województwie – dodaje rektor Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej (WSHE), Marian Lelonek.

Do sukcesów uczelni przyczynili się studenci. W konkursie zorganizowanym pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego na najlepsze prace licencjackie i magisterskie, wykonane w łódzkich uczelniach niepublicznych, studenci pabianickiej WSHE zdobyli pięć pierwszych miejsc, trzy trzecie i jedno wyróżnienie.

W dziedzinie ekonomii pierwszą nagrodę otrzymała Aleksandra Łyszkowska, w dziedzinie rachunkowości - Agnieszka Gwiazda, a wyróżnienie - Mariusz Waliszewski. W dziedzinie logistyki trzecią nagrodę odebrał Antoni Strugała. W dziedzinie nauk pedagogicznych pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Wota-Magdziarz. W dziedzinie nauk społecznych pierwszą nagrodę otrzymały Marianna Błoch i Katarzyna Codello, trzecią – Marta Geneszczak. W dziedzinie kultury fizycznej trzecią nagrodę dostała Mariola Kudra.