- Modlimy się razem z wami - Władimir Putin, premier Rosji.

- Nie ma godziny, żebym nie odbierał telefonów od przyjaciół z Polonii Amerykańskiej i Amerykanów wyrażających mnie, jako Polakowi wyrazy współczucia z powodu tragicznego wypadku samolotowego pod Smoleńskiem. Dziś w Ameryce wszyscy jesteśmy Polakami – Tomasz Adamek, bokser.

- Nie chcieliśmy, ale znów przysporzyliśmy wam bólu. Wybaczcie, że kolejne nieszczęście przyniosła wam Rosja! - tymi słowami do rodzin ofiar tragedii pod Smoleńskiem i do narodu polskiego zwrócił się komentator radia Echo Moskwy Matwiej Ganapolski.

- Straciłem prawdziwego przyjaciela - Vaclav Klaus, prezydent Czech o śmierci Lecha Kaczyńskiego.

- Rodzinom tych, którzy zginęli i wszystkim Polakom składam szczere kondolencje i zapewniam o mojej duchowej bliskości. Na ten trudny czas wypraszam dla Narodu Polskiego szczególne błogosławieństwo wszechmogącego Boga – papież Benedykt XVI.

- Polska to kraj-przyjaciel - włoski premier Silvio Berlusconi.

- Naród polski jest w naszych myślach i modlitwach - zapewnił w liście do polskiego ambasadora Barack Obama, nazywając katastrofę "straszną tragedią". Dodał, że naród amerykański stoi przy Polsce, która jest "bliskim przyjacielem i sojusznikiem" Ameryki.

"Polska - naród płacze", "Nasz sąsiad w szoku", "Polsko płaczemy z Tobą" - to niektóre tytuły niedzielnych gazet niemieckich oraz mediów elektronicznych.

"Dramat Polski", "klątwa Katynia" - tak niedzielna włoska prasa pisze na pierwszych stronach o katastrofie lotniczej, w której w Rosji zginął prezydent Lech Kaczyński.

Rząd Litwy dzisiaj na nadzwyczajnym posiedzeniu ogłosił trzydniową żałobę narodową w związku z katastrofą polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Żałoba na Litwie będzie obowiązywała od poniedziałku godz. 7.00 do środy godz. 22.00.

3-dniową żałobę ogłoszono też w Brazylii.

Wczoraj na meczu Real Madryt – Barcelona piłkarze uczcili minutą ciszy pamięć ofiar katastrofy w Smoleńsku. Piłkarze Realu Madryt grali z czarnymi opaskami na rękach.