- W tym roku nowością jest świeca niebieska. Staramy się wprowadzać nie tylko nowe wzory, ale też kolory. Najbardziej popularne są świece jasne - mówi Tomasz Kopytowski z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 
Akcja ruszyła w minioną niedzielę. Ogłaszali to księża w każdej parafii. Świecę można zakupić we wszystkich pabianickich kościołach. Łódzka Caritas przygotowała 65.000 świec.
 
- Najwięcej ludzi robi to zaraz po niedzielnej mszy lub też tuż przed nią. Im bliżej świąt, tym więcej jest chętnych - dodaje Kopytowski.
 
W tym roku akcja jest organizowana po raz dwudziesty. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom tym razem jest realizowane pod hasłem „Głodni Miłosierdzia”. Zakupiona świeca jest nie tylko ozdobą domu w okolicy świąt, ale przede wszystkim znajdzie się na wigilijnym stole. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.