Tańczyło około 30 par. Byli to przedstawiciele organizacji pozarządowych z Pabianic i szkolnych kół skupiających wolontariuszy. 

- Jest bardzo dużo młodych ludzi, którzy chcą działać, robić coś dobrego dla innych. Trzeba ich od czasu do czasu pokazać społeczeństwu i docenić - mówi Agnieszka Jaksa z grupy wolontarystycznej "Agrafka". 

Taniec poprowadził Piotr Pająk, wodzirej. Wolontariusze zatańczyli kilkuminutowy układ. Pary rozchodziły się, mijały, robiły węże i przechodziły tunelem.  

- Nie przygotowywaliśmy się do tego. To miał być z założenia spontaniczny taniec i taki był. Polonez ma łatwy krok, więc wyszło pięknie. Jak wszystko to, co robią wolontariusze jest piękne - dodaje Lili Włodarczyk, koordynatorka happeningu. 

W tańcu wirowali uczniowie pabianickich szkół. Mimo że nie było ciepło, a do tego wiał chłodny i silny wiatr, taniec został zatańczony do końca. 

- Przyszliśmy tutaj, żeby się integrować. Fajnie jest być wolontariuszem, ale też fajnie jest brać udział we wszystkich akcjach, które dają nam radość - mówi Iza Malinowska z Zespołu Szkół nr 3. 

Główne obchody święta wolontariuszy odbędą się w najbliższy czwartek. W tym roku pabianicki wolontariat świętuje 10-lecie swojego oficjalnego istnienia. Podczas uroczystej gali wręczone zostaną złote serca dla osób, które wspierają wolontariat. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs "Tak! To On". Na tę okazję specjalnie dla wszystkich wolontariuszy, koordynatorów, działaczy i sympatyków wolontariatu przybędą specjalni goście: Magdalena Różczka, Tomasz Schimscheiner, Teresa Dzielska, Wojciech Solarz i Jakub Wieczorek. To artyści znani z popularnych seriali. Dzień Wolontariusza przypada 5 grudnia.