Od 31 października do 3 listopada trwała na drogach akcja "Znicz". Funkcjonariusze policji prowadzili działania w rejonach nekropolii, a także na trasach dojazdowych do cmentarzy.

W tym roku policjanci interweniowali aż 97 razy wobec pijanych kierowców. Na drogach doszło do 29 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 28 zostało rannych.

Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w sobotę (1 listopada) już około godziny 2.50. W miejscowości Kaleń w gminie Sadkowice zginęła młoda kobieta. Jak ustalili policjanci, na skrzyżowaniu  zderzyły się dwa samochody: opel astra i seat toledo. 21-letnia kierująca oplem zginęła na miejscu. Jej 18-letnia pasażerka i 22-letni kierowca seata zostali przewiezieni na obserwację do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Kierowca seata był trzeźwy.

W tym samym dniu około godziny 6.00 na drodze nr 91, wylotowej z Łęczycy w stronę Krośniewic, doszło do kolejnego wypadku. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 21-letni kierujący audi A4 stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, a następnie zjechał z jezdni w pobliskie pola. Służby zostały powiadomione przez innego kierującego. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon 21-latka. Do trzeciego śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek (3 listopada) około godziny 5.00 w miejscowości Brużyca w gminie Aleksandrów Łódzki. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 49-letni kierujący samochodem hyundai, jadąc od Aleksandrowa w kierunku Zgierza, potrącił stojącego na pasie jezdni pieszego w wieku około 40 lat. Niestety, mimo pojętej akcji reanimacyjnej mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Trwa ustalanie tożsamości ofiary wypadku.