Na rok podpisuje we wtorek umowę Starostwo Powiatowe z firmą Lotos na zakup oleju napędowego i benzyny. W chwili otwarcia przetargu Lotos zaproponował olej napędowy za 3,42 zł za litr i 3,40 zł za litr benzyny.

- Wynegocjowaliśmy 4 grosze upustu - wyjaśnia Magdalena Werstak, członek Zarządu. - Oznacza to, że będziemy płacić za paliwo tyle, ile danego dnia wynosi cena minus 4 grosze.

 

Od 2009 do 2011 roku samochody Straży Miejskiej i Urzędu Miejskiego będą tankowały na stacjach Statoil. Firma ta wygrała przetarg na dostawę paliwa do ratusza.

W przetargu podano średnią cenę z ostatnich 3 miesięcy. Na tej podstawie powstała oferta, w której cena benzyny Pb95 wynosi 4,41 zł, oleju napędowego 4,39 zł, a gazu 2,25 zł.

- Ale płacić będziemy tyle, ile danego dnia będzie obowiązywało na stacji paliw - wyjaśnia Paweł Rózga z Urzędu Miejskiego. - Jeśli w ciągu tych 3 lat cena podskoczy wyżej, my będziemy płacić nie więcej niż jest podane w ofercie. Spodziewaliśmy się, że więcej firm weźmie udział w przetargu, ale wystartował tylko Statoil. Wzorcem dla nas przy przygotowywaniu tego przetargu był Kraków. Oni w ten sam sposób wyłaniają dostawcę paliwa.

 

 www.um.pabianice.pl/przetargi/2008-r/przetargi-rozstrzygniete/dostawa-paliwa