Przyczyną pożaru jest susza. Wystarczy mała iskra, aby zapaliła się leśna ściółka. Zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Albertów w gminie Lutomiersk strażacy dostali o 19.19. Na miejscu z ogniem walczyli strażacy zarówno z powiatu zgierskiego, jak i z powiatu pabianickiego. Spłonęło ok. 3.500m2 poszycia leśnego. Pożar opanowano dopiero po 2 godzinach. Z powiatu pabianickiego był tam wóz z OSP Lutomiersk.

W niedzielę zapaliło się 5 kilometrów dalej. Tym razem w Orzechowie, w gminie Lutomiersk. Ponownie był to pożar ściółki leśnej. Tym razem poszło łatwiej. Wezwanie wpłynęło o 10.20, a 45 minut później pożar został ugaszony i działania zakończono. Na miejscu były dwa wozy OSP.

Gdy dojdzie do pożaru lasu, który zauważycie, należy natychmiast wezwać służby ratownicze. Można zadzwonić pod ogólny numer ratunkowy112 lub do Straży Pożarnej - 998. Dyżurnego trzeba poinformować o miejscu zdarzenia i zasięgu pożaru. Po przekazaniu zgłoszenia powinniśmy czekać na służby na drodze dojazdowej, aby jak najszybciej wskazać im dokładnie miejsce pożaru.