W miniony weekend funckcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pierwsza z nich „wpadła” 17 lipca około godziny 14.00 w Okołowicach (gm. Pabianice).

34-letni obywatel Ukrainy, jadąc citroenem berlingo, spowodował tam kolizję drogową. Policjanci przetestowali kierowcę i wykryli w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Kolejnego nawianego kierowcę w miejscowości Wrząca (gm. Lutomiersk) „wyhaczył” dzień później policyjny radar. Był nim 25-letni mieszkaniec powiatu łaskiego. Mężczyzna przekroczył swoim volkswagenem dozwoloną prędkość. Przy okazji kontroli mundurowi wyczuli alkohol.

- Badanie wykazało, że jest po jego użyciu – poinformowała podkomisarz Ilona Sidorko z pabianickiej komendy policji. - Dodatkowo młody kierowca posiada dwa obowiązujące sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Tego samego dnia, po 22.00, policjantów wezwano na ul. Wajsówny. Tam 63-latka wjechała w zaparkowane na poboczu auta. Uderzyła w tył opla i zepchnęła go na saaba, po czym odjechała. Widzieli to świadkowie i wezwali policję. Kilka minut po zdarzeniu sprawczyni była w rękach stróżów prawa.

- W organizmie miała ponad 2 promile alkoholu, a także posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – relacjonuje policjantka.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara 5 lat więzienia