Według relacji świadków, rowerzysta jechał ulicą Nawrockiego w stronę centrum. Samochód renault megane, który jechał za nim, wyprzedził rowerzystę. Kierowca zatrzymał się na wysokości starego pawilonu, a z auta wyskoczył pasażer lub kierowca, który uderzył rowerzystę w twarz. Prawdopodobnie mężczyźni w samochodzie ścigali rowerzystę. 

Uderzony rowerzysta (31 lat) zjechał na przeciwny pas ruchu i głową uderzył w bok jadącego autobusu MZK linii 261. Odbił się od niego i upadł na asfalt. Wokół było mnóstwo krwi, bo szyba autobusu poprzecinała mu żyły.
Rowerzysta Piotr K. nie żyje. Zginął na miejscu.
Sprawcy uciekli, ale jeden ze świadków zanotował numery rejestracyjne samochodu - srebrnego renault megane. Auto jest z Pabianic. Policja szuka sprawców. 

Ulica Nawrockiego bardzo długo była całkowicie zablokowana przez policję. Do czasu zakończenia działań policji, autobusy MZK kursowały objazdem. Przeczytasz o tym tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/wypadek-autobusy-jezdza-objazdem.html

Kierowcę autobusu zabrano na przesłuchanie. Jest zszokowany. Policja spisała też dane personalne świadków tragedii, którzy mogą zeznawać w tej sprawie.  

Policja prosi świadków tego tragicznego zdarzenia o skontaktowanie się z komendą, tel. 42 22 53 301, 42 22 53 302, 42 22 53 304.

D