Dzieci będą jechać na 5 platformach. Razem z nimi wyruszy też dorożka z Mikołajem - opowiada Joanna Stelmach z Urzędu Miejskiego. Po raz trzeci do Pabianic przyjedzie Zbigniew Wodecki. W 2004 roku śpiewał w Wesołym Ogródku przy Myśliwskiej. Dwa lata temu przyjechał na zaproszenie firmy A&A i zaśpiewał na polu golfowym Arkadia przy Grota-Roweckiego.

 
Tym razem będzie gościem Jarmarku Świątecznego na Starym Rynku w niedzielę 7 grudnia. Zabawa rozpocznie się już o godz. 14.00 kolorową paradą. Wezmą w niej udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Kolorowa parada wyruszy sprzed Urzędu Miejskiego. 
 
Na Starym Rynku staną stragany z zabawkami, dekoracjami świątecznymi, ale też goframi i gorącą herbatą. 
 
Bezpłatny autobus:

Na Jarmark Świąteczny pabianiczan dowiezie specjalny darmowy autobus.

Autobus "św. Mikołaj" będzie kursował z os. Bugaj i os. Piaski na Stary Rynek. Wyruszy z Dworca PKP i pojedzie ulicami: Łaską, Wiejską, Jana Pawła II, Śniadeckiego, Wileńską, Orlą, Kilińskiego, Zamkową, Warszawską, Szewską, Skargi (z powrotem: 3 Maja), 20 Stycznia, Nawrockiego i Waltera-Jankego. Zatrzyma się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.
Z pętli na dworcu kolejowym odjedzie o godz. 15.00, 16.00 i 17.30.
Z pętli przy Waltera-Jankego ruszy o godz. 15.30, 16.30, 18.00.


Dodatkowo, przy Starym Rynku stanie autobus łódzkiego MPK. Będzie można w nim zobaczyć, jak działają nowe biletomaty, które wkrótce pojawią się w tramwajach. Pracownik MPK wytłumaczy jak obsługiwać urządzenie. W autobusie będzie też można uzyskać informacje na temat elektronicznej MIGAWKI i pobrać wniosek o jej wyrobienie.