14 listopada  około godziny 4.00 rano dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do hurtowni przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce pojechali policjanci z wydziału patrolowego.
Na ul. Wojska Polskiego zauważyli dwa samochody jednocześnie wyjeżdżające z osiedla. Kierowcy bmw i skody na widok oznakowanego radiowozu przyspieszyli, więc funkcjonariusze postanowili ich skontrolować. Kierujący skodą zajeżdżał drogę policjantom, próbując uniknąć zatrzymania. Plan ten jednak się nie powiódł. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn podróżujących skodą. Okazało się, że to 36-letni mieszkańcy Zgierza i Pabianic. Podróż 34-letniego pabianiczanina kierującego bmw także nie trwała długo. On tez trafił do policyjnej celi.
Podczas przeszukania pojazdów zatrzymanych stróże prawa zabezpieczyli narzędzia przestępstwa: łomy, metalowe szczypce oraz skradzione w hurtowni papierosy.
Rabusie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za takie przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.