Policjanci z komisariatu w Rzgowie zatrzymali auto, którym przewożono 11.000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 

Przemytnikom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W środę (15 października) około godziny 8.20 funkcjonariusze z komisariatu w Rzgowie z polecenia oficera dyżurnego pojechali w rejon krajowej "jedynki". Z uzyskanych wcześniej informacji wynikało, iż trasą może jechać volkswagen z ładunkiem wyrobów tytoniowych bez oznaczeń polskiej akcyzy.

W rejonie skrzyżowania z ulicą Pabianicką w Rzgowie mundurowani zauważyli typowanego vw multivana. Kierowca vw na widok radiowozu wcisnął gaz i zaczął uciekać w stronę Łodzi. Policjanci ruszyli w pościg. Użyli sygnałów dźwiękowych oraz błyskowych. W końcu udało się im zatrzymać vw.

Kierowcą okazał się 47-letni łodzianin. Jako pasażer jechał 54-letni mieszkaniec Ozorkowa. W trakcie kontroli pojazdu mundurowi ujawnili 22 pudła owinięte workami. W każdym znajdowało się 500 pojedynczych paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzy z opisami w języku niemieckim. 

Łącznie zabezpieczono 11.000 paczek papierosów. Ponadto, pod siedzeniem pasażera policjanci znaleźli torebkę foliową, a w niej blisko 60.000 złotych.

Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia Straży Granicznej w Warszawie.

Sprawcom grozi kara do 3 lat więzienia oraz bardzo wysoka grzywna.