Policjanci z konstantynowskiego komisariatu zostali poinformowani przez przewodniczącego komisji obwodowych w Konstantynowie o tym, że przewodnicząca komisji wyborczej przy ul. Lutomierskiej, która przyszła na godz. 21.00 sprawować swoją funkcję, jest pod wpływem alkoholu.

43-latka została poddana badaniu. Miała 0,6 promila. Policjanci prowadzą czynności w kierunku art. 70 par. 2 kodeksu wykroczeń.

Złamanie ciszy wyborczej na terenie Ksawerowa (wykroczenie w trybie wyborczym) – nieznani sprawcy na portalu społecznościowym Facebook w trakcie obowiązującej ciszy wyborczej udostępnili materiały wyborcze należące do jednego z komitetów wyborczych.

Podczas głosowania w kabinie w lokalu wyborczym przy ul. 20 Stycznia (SP nr 16) wyborca ujawnił leżące na podłodze dwie ostemplowane karty do głosowania. O zaistniałej sytuacji powiadomił upoważnioną osobę z komisji wyborczej, która podniosła karty z podłogi i wrzuciła do urny.

O zaistniałej sytuacji została poinformowana pabianicka prokuratura. Policjanci ustalają, czy incydent wypełnia znamiona czynu zabronionego.