W sobotę po godzinie 15.00 służby ratunkowe ruszyły do miejscowości Prusinowiczki (gm. Lutomiersk), gdzie doszło do wypadku na moście.

- Na miejscu okazało się, że z nieustalonych przyczyn samochód osobowy, jadący w kierunku Lutomierska, zjechał na lewe pobocze, uderzył w bariery na moście na rzeczce "Zalewka", po czym z niego spadł – relacjonują druhowie OSP Lutomiersk. - W wyniku uderzenia bariera wbiła się w auto, przebijając je niemal na wylot, raniąc i unieruchamiając przy tym kierującą pojazdem kobietę.

Strażacy natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową. Żeby wydostać kierującą z rozbitego samochodu musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Udzielenie pomocy kobiecie w tych warunkach nie było łatwe.

- Poszkodowana została wydobyta z pojazdu wraz z fragmentem bariery i oparciem siedzenia. Kobieta w stanie ciężkim została zabrana do szpitala – opisują.

Strażacy na miejscu wypadku pracowali długo. Ostatni zastęp odjechał stąd po prawie 4 godzinach. Na miejscu oprócz ochotników i zawodowych strażaków działali też ratownicy medyczni i policja.

- Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim biorącym udział w akcji ratowniczej, zarówno naszym druhom, kolegom z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Pabianicach, ratownikom medycznym oraz policjantom i cywilom – podsumowują akcję druhowie z Lutomierska.

Wypadek na moscie Życie Pabianic