Sąd Rejonowy w Pabianicach na wniosek prokuratora zastosował wobec krewkiego mężczyzny areszt tymczasowy. Decyzja zapadła dzisiaj (piątek, 11 sierpnia).

– Zarzucane mu czyny to groźby z użyciem noża wobec żony oraz znieważanie słowne kobiety i nieletniego syna – wylicza prokurator Andrzej Pankiewicz, zastępca prokuratora rejonowego.
 – Za pierwszy czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za drugi grzywna lub ograniczenie wolności.

Podczas przesłuchania w prokuraturze mężczyzna nie przyznał się do winy. Przyznał jedynie, że się zdenerwował, bo żona nie chciała pójść po alkohol, ale nie groził jej.

Mariusz T. nie pierwszy raz wywołał awanturę i groził żonie. Był w przeszłości trzykrotnie karany za znęcanie się nad kobietą, a także za kierowanie pod wpływem alkoholu.

9 sierpnia w mieszkaniu małżeństwa w Konstantynowie doszło do kolejnej awantury. Bezrobotny pan domu był nietrzeźwy i zdenerwowany. Usłyszał od sąsiadów niepochlebne słowa na temat syna. W obronie dziecka stanęła żona. Wtedy zaczęła się awantura. 35-latek obrzucił żonę i syna stekiem wyzwisk, a kobiecie na dodatek groził nożem.

Kobieta wezwała policję, ale mąż zdążył się oddalić. Został zatrzymany tego samego dnia i zamknięty w policyjnym areszcie. Teraz kolejne dwa miesiące spędzi za kratkami aresztu śledczego. Tam poczeka na sprawę w sądzie.