- Złożyliśmy doniesienie na policję - informuje Paweł Rózga, sekretarz miasta. - Ktoś podszywający się pod nieistniejący komitet wyborczy i wywiesza obwieszczenia. 

Na terenie miasta rozwieszane są niepokojące plakaty „Komitetu Wyborczego Wyborców - Krucjata Obywateli Pabianic”. Rzecz w tym, że taki komitet... nie został nigdzie zarejestrowany.

"Obwieszczenie" informuje o „kwarantannie” spowodowanej wirusem „Pabola-BSR”. Odbiorcami (celem) ogłoszenia są zwolennicy jednego z kandydatów na prezydenta. Autor "obwieszczenia" chce, by zwolennicy tego kandydata 30 listopada nie poszli na wybory, tym samym nie głosowali na niego.

Fragment: „Rokowania dla osób z podejrzeniem o nosicielstwo są dobre. Powszechnie zalecane jest uniknięcie głosowania w dniu 30 listopada 2014. Jeśli będzie to niemożliwie, zaleca się oddanie głosu na przeciwnika osoby zarażonej”.

Rozklejanie takich treści jest nielegalne. "Obwieszczenie" zawiera też groźbę, że „kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie... lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu lub grzywny”.

- To przykre, ale już wiadomo, kto to robi - dodaje sekretarz Rózga.

W ten sposób atakowany jest Grzegorz Mackiewicz, kandydat na prezydenta Pabianic.