Około godziny 8.00 w Dobroniu na ul. Sportowej samochód marki Hyundai I30 wpadł w poślizg. Na prostym odcinku drogi mieszkanka Wymysłowa Enklawy straciła panowanie nad pojazdem i zjechała przodem do rowu. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję oraz karetkę pogotowia.

Gdy służby dojechały na miejsce kierująca znajdowała się poza pojazdem. Nie wymagała pomocy medyków. Ucierpiała natomiast podróżująca z nią na tylnym siedzeniu pasażerka. Uskarżała się na ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Rannej założono kołnierz ortopedyczny i przeniesiono na noszach do karetki. Ratownicy medyczni przewieźli ją na SOR w Pabianickim Centrum Medycznym.

- Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca wypadku. Odłączono akumulator. Po zakończeniu działań policji druhowie z OSP Dobroń za pomocą wyciągarki usunęli auto z rowu. Zniszczeniu uległ przód samochodu oraz zderzak. Straty oszacowano na kwotę ok. 1000 złotych. Akcja trwała godzinę i 14 minut- mówi st. kpt. Michał Kuśmirowski z KP PSP.

Po godzinie 8.00 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotarła również informacja o kolizji w Piątkowisku 51. W zgłoszeniu była mowa o pojeździe, który uderzył w płot.

- Kierująca twierdziła, że samochód uszkodził drzwiczki transformatora. Widoczne były iskry, więc odeszła na bezpieczną odległość. Po przybyciu na miejsce zastępu z OSP Piątkowisko okazało się, że citroen uderzył w słup energetyczny- melduje zastępca rzecznika PSP.

Ratownicy przebadali kierującą. Nie wymagała hospitalizacji. Zabezpieczono miejsce kolizji, a uszkodzonym transformatorem zajęło się pogotowie energetyczne. Okoliczności zdarzenia wyjaśniała policja.