Wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża stoją przed cmentarzem od niedzieli. Ich stoisko jest oznakowane. Mają identyfikator, na którym jest znak PCK i znicz. Stoją w czterech punktach, w okolicach bram cmentarnych. Będą tam do 2 listopada w godzinach od 9.00 do 17.00

- Kupując znicze u PCK wspieramy ubogich – mówi Małgorzata Grabarz, koordynatorka akcji Znicz.

Dochód z akcji będzie przeznaczony na paczki bożonarodzeniowe oraz na obiady dla dzieci z pabianickich podstawówek. W ubiegłym roku zebrali ok. 2.000 zł.

W akcji Znicz bierze udział ok. 50 wolontariuszy.

- Ludzie chętnie u nas kupują – zauważa Mateusz Rogoziński.

- Jestem tutaj, bo lubię pomagać. Biorę udział jako wolontariusz w akcjach organizowanych przez PCK od 3 lat – dodaje Konrad Kacprzak.

Od 1 listopada stoiska ze zniczami będą mieli również harcerze z pabianickich drużyn: 96. PDH Buczacz, 16. PHDW Abordaż, 55. PDH Hades i 79. PDH Wilki.

- Pieniądze drużyny przeznaczają na całoroczną działalność oraz na umundurowanie harcerzy – mówi druhna Katarzyna Golińska z Hufca ZHP Pabianice.

Miejski Zakład Pogrzebowy 1 listopada ma zrobić dodatkowe stoisko przy domu pogrzebowym.

- Chodzi o to, aby nie trzeba było zniczy nosić z daleka, a żeby można je było kupić jak najbliżej grobów. Stoisko będzie jednak pod warunkiem, że pogoda we Wszystkich Świętych dopisze – mówi Grzegorz Janczak, dyrektor Miejskiego Zakładu Pogrzebowego.