Autobusy pojadą według rozkładu jazdy z dnia powszedniego z drobnymi zmianami. Tramwaje będą kursować jak w sobotę. Radzimy pabianiczanom, by 1 listopada pozostawili samochody przed domami i skorzystali z komunikacji miejskiej. Dlaczego? Bo liczba miejsc parkingowych wokół cmentarzy jest ograniczona, a za postój trzeba będzie płacić.

Aby zapewnić mieszkańcom sprawny i wygodny transport, 1 listopada autobusy będą kursować według rozkładu jazdy z dnia powszedniego z niewielkimi zmianami. Jakimi? Autobusy wyjadą na trasy później niż w zwykły dzień roboczy, a autobusy linii „7”, „265” i „T” wcześniej też wrócą do zajezdni.

Autobusy linii „260” w dzień Wszystkich Świętych nie będą kursować. Szczegółowe informacje o godzinach kursowania obok.

Z ulic Waltera–Jankego i Nawrockiego autobusy będą odjeżdżać w kierunku cmentarzy co 10 minut. Z taką samą częstotliwością będą ruszać autobusy sprzed dworca kolejowego i szpitala. Między rynkiem na Bugaju a cmentarzami kursy odbywać się będą co 5 minut.

Zmienią się trasy dwóch linii podmiejskich: „265” i „T”.

W czwartek, 31 października, po godz. 14.00 i w sobotę,

2 listopada, autobusy linii „265” w kierunku Sikorskiego lub Piłsudskiego pojadą objazdem ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Bugaj i Roweckiego.

1 listopada autobusy linii „265” przejadą ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Nawrockiego i Roweckiego do tymczasowej pętli przed budynkiem straży pożarnej. Do Pawlikowic pojadą od straży stałą trasą.

Dojazd do cmentarzy 1 listopada zapewni także częściowo zmieniona trasa linii „T”. Z dworca PKP autobusy pojadą ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kilińskiego, Zamkową i dalej bez zmian do Rzgowa i Guzewa. Z powrotem pojadą analogiczną trasą, czyli obok cmentarzy, a potem ulicami Kochanowskiego, Moniuszki i Wiejską.

Trasy kursowania pozostałych linii autobusowych nie zmieniają się.

 

Jak jeździć przy cmentarzach

31 października od godz. 14.00 oraz 1 i 2 listopada do 20.00 będzie zmieniona organizacja ruchu wokół cmentarza. Ulica Kilińskiego (od Grota–Roweckiego do Świetlickiego) będzie jednokierunkowa (pojedziemy tylko w kierunku Jutrzkowickiej). Parkować będzie można po obu stronach ulicy. Objazd ul. Kilińskiego wyznaczono ulicami: Świetlickiego, Waltera–Jankego, Nawrockiego. Z Świetlickiego nie będzie można skręcić w lewo w ulicę Bugaj.

Ulice: Piękna, Łąkowa, Widok i Wierzbowa będą jednokierunkowe. Dojazd do cmentarza ulicą Piękną, a wyjazd Łąkową.

 

 

 

Gdzie zaparkować

Na Kilińskiego po obu stronach ulicy, poza tym na ulicach: Pięknej, Łąkowej i Widok, zgodnie ze znakami. Na ul. Świetlickiego – na skrajnych pasach. Parkingi będą wzdłuż ul. Grota–Roweckiego oraz przed hotelem Włókniarz i na terenie wokół hali tenisowej (płatne).