10-letnia pabianiczanka ma za sobą już kilka poważnych projektów. W ubiegłym roku Nicola Filak wystąpiła w reklamie sieci Carrefour. Była też twarzą kampanii reklamowej Sukcesji.

Zobacz: Uśmiech jej przepustką do sławy

Przykładna uczennica Szkoły Podstawowej nr 13 zaczęła również rozwijać kolejną pasję – aktorstwo. Zaczyna z wysokiego pułapu – od roli w popularnym, polskim serialu „M jak miłość”. Jak trafiła na plan?

- Córka jest od 2 lat w agencji aktorskiej, wzięła udział w castingu i go wygrała – mówi Katarzyna Fertała, mama dziewczynki.

Nicola zagrała serialową córkę bohatera, w którego rolę wcielił się Rafał Szatan. W przyszłym tygodniu zobaczymy małą pabianiczankę w odcinkach 1.403 i 1.406. Jeśli produkcja rozwinie wątek jej postaci, być może zawiąże się dłuższa współpraca.

10-latka jest zachwycona przygodą z serialem.

- Nicoli bardzo podobało się na planie. Poznała sławnych aktorów, między innymi Basię Kurdej-Szatan (serialowa Joasia) czy Julię Wróblewską (Zosia). Ale przede wszystkim rozwija się artystycznie i zdobywa doświadczenie aktorskie – dodaje pani Katarzyna.