- Polski Holding Farmaceutyczny (PHF), który w imieniu Skarbu Państwa prowadzi proces prywatyzacji trzech Polf, zamierza sprzedać wszystkie te spółki do połowy 2010 roku - informuje prezes PHF Artur Woźniak. - Najbardziej zaawansowana jest sprzedaż Pabianic. Druga w kolejności będzie na pewno Polfa Warszawa, dla której aktualnie kończona jest wycena. 

W sprawie prywatyzacji Polfy Pabianice wysłano do ponad 70 firm zaproszenia do złożenia oferty na jej zakup. Termin składania aplikacji upływa 24 lipca.

- Ale już dziś mogę powiedzieć, że zainteresowanie jest spore, na oczekiwanym przez nas poziomie. Do dziś zarejestrowaliśmy 12 wniosków - powiedział "Gazecie Prawnej".

Według niego, pochodzą one od poważnych inwestorów branżowych i w związku z tym na pewno nie będzie problemu z wyborem firm, które PHF zaprosi do kolejnego etapu rozmów i szczegółowych negocjacji.

- Zakładam, zgodnie z przyjętym harmonogramem prywatyzacji Polfy Pabianice, że na początku sierpnia dokonamy ostatecznego wyboru potencjalnych partnerów - podsumował prezes.

Woźniak zadeklarował też, że zgodnie z przyjętym harmonogramem chce sfinalizować tę transakcję do końca roku.

Pod koniec maja PHF informowało, że może parafować umowę sprzedaży akcji Polfy Pabianice i jeszcze jednej Polfy jeszcze w 2009 roku. Wówczas PHF rozpoczęło proces zaproszenia do rokowań w sprawie sprzedaży posiadanych przez holding 80% akcji Polfy Pabianice, poprzez wysłanie zaproszeń do udziału w nich do 70 podmiotów z kraju i zagranicy.

PHF posiada 80% akcji Polfy Pabianice, ponad 5% ma bezpośrednio Skarb Państwa, ok. 11,5% pracownicy, a ok. 3% podmioty, które odkupiły akcje pracownicze.