Coraz więcej osób otrzymało również drugą dawkę. To już 4.366 osób. Zaszczepione są już grupy priorytetowe, czyli grupa „0” (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci), podopieczni domów pomocy społecznej i nauczyciele.

- Obecnie trwają szczepienia populacyjne oraz umawiamy się na szczepienia służb mundurowych – informuje Tomasz Mackiewicz, koordynator do spraw szczepień w Pabianickim Centrum Medycznym.

Tymczasem na szczepienia od poniedziałku (22 marca) rejestrować się mogą osoby w wieku 65 i 66 lat. Kontynuowana jest też rejestracja osób do 69 roku życia. Dla nich przeznaczony jest szczepionka firmy AstraZeneca.
W związku z tym, że coraz więcej osób rezygnuje ze szczepienia tym preparatem, rząd rozszerzył harmonogram szczepień o młodsze roczniki.
Dlatego od dziś (23 marca) na szczepienia mogą rejestrować się również osoby powyżej 60 roku życia.

W czwartek, 25 marca, na szczepienia ponownie będą mogli się rejestrować seniorzy powyżej 70-go roku życia. Dla nich przeznaczone są szczepionki Pfizera i Moderny.

Jak zarejestrować się na szczepienie, jak się do niego przygotować, co ze sobą zabrać - odpowiedzi na te pytania znajdziesz TUTAJ.