- To wyjątkowa, historyczna chwila. Nieczęsto mam okazję trzymać w rękach 146 mln - powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz. 

Podczas konferencji marszałek województwa, Witold Stępień przekazał na jego ręce trzy umowy dotyczące trzech dużych projektów: zakup autobusów hybrydowych, remont torowiska w Pabianicach i Ksawerowie oraz termomodernizacja szkół

- Te projekty wpisują się w politykę ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza, którą jako województwo realizujemy - mówił marszałek. - Łączymy kolej, tramwaje i systemy rowerowe tak, by było to przyjazne dla mieszkańców.

Mackiewicz przypomniał, że w Pabianicach powstanie węzeł przesiadkowy, który połączy pociągi ŁKA i dalekobieżne, autobusy MZK, PKS, postój taksówek oraz stanowisko roweru publicznego. 

Projekty, które zostały rozstrzygnięte, były przygotowane 5 lat temu. Prezydent podziękował Pawłowi Pietrzakowi, naczelnikowi Wydziału Inwestycji, który był koordynatorem projektów.

- To jedna z dwóch osób w województwie, które z powodzeniem przeprowadziły przetarg na termomodernizację w partnerstwie publiczno-prywatnym.