Azymut świętuje w tym roku 20. urodziny. Z tej okazji pabianicki klub zorganizował w lesie rydzyńskim klubowe zawody w biegach na orientację. Przyjechało do nas blisko 500 zawodników z całej Polski. Reprezentowali 35 różnych klubów.

Biegi odbywały się w dwóch kategoriach: indywidualnej i sztafecie. W pierwszej kategorii naszym zawodnikom poszło najlepiej. Aż 5 z nich stanęło na podium w swojej kategorii wiekowej.

Maria Kołodziejczyk była pierwsza w kategorii K14. Julia Krempińska zdobyła II miejsce w K16 (ma 14 lat, biega w starszej kategorii). Kinga Królik (K18) była trzecia. Kolejne dwa medale zdobyli Dawid Kalisiak – złoty i Konrad Płóciennik – srebrny (M18).

Pośród seniorów najszybszy był Michał Olejnik (wychowanek klubu obecnie reprezentujący WKS Grunwald). Pokonanie trasy 17,4 km z 32 punktami kontrolnymi zajęło mu 91 minut i 49 sekund!

Drugiego dnia zawodów na starcie stanęły sztafety: 37 zespołów 7-osobowych.

Każda sztafeta przebiegła w sumie 42 kilometry. Najlepsza drużyna potrzebowała na to 4 godzin i 15 minut. Najwolniejsza aż 9 godzin i 18 minut. Pabianiczanie stracili 3 minuty i 47 sekund do zwycięskiego klubu z Gdyni