Ekipa budowlana zajmuje się układaniem wierzchniej warstwy jezdni. Jak poinformował wykonawca, konieczne będzie zamknięcie ruchu na tej ulicy pomiędzy godziną 8.00 a 18.00. W którym miejscu możemy spodziewać się utrudnień?

- Na odcinku 100 metrów pomiędzy posesjami nr 25 i 31. Będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Do posesji o numerach od 1 do 25 dojedziemy od strony ulic: Pabianickiej, Mickiewicza i Karniszewickiej, a do posesji nr 31 i wyższych numerów od strony ul. Nowej (Chechło I) - wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik magistratu.

Budowa krańcówki autobusowej przy ul. Podmiejskiej dobiega końca. Niebawem staną tu wiaty przystankowe, wiata rowerowa, teren bęzie oświetlony i zagospodarowany. Skorzystają także kierowcy autobusów, bp będą mieli kontener socjalny oraz plac manewrowy.

Jakie jeszcze udogodnienia nas czekają?

- Bliżej do autobusu będą mieli mieszkańcy ulicy Podmiejskiej i ulic prostopadłych położonych w Pabianicach i Chechle I. Trasa autobusów linii „2” wydłuży się od istniejącej pętli przy ul. Karniszewickiej o około 700 metrów. Przystanki pośrednie będą na ul. Podmiejskiej przy Makowej (w stronę nowej krańcówki) i Niskiej (w kierunku centrum, przy sklepie) - dodaje Aneta Klimek.

Koszt prac to 3,3 mln złotych.