„Wielkanocna paczka”, to akcja PCK, dzięki której dzieciaki z ubogich rodzin oraz seniorzy będący w trudnej sytuacji materialnej dostaną podarunek na święta.

Przygotowano 210 paczek ze słodyczami, które otrzymały dzieci wskazane przez opiekunów Szkolnych Kół PCK oraz szkolnych pedagogów z pabianickich podstawówek oraz szkół w Dłutowie, Pawlikowicach, Bychlewie, Woli Zaradzyńskiej, Ksawerowie, Piątkowisko i Petrykozach.

Paczki dla seniorów wolontariusze przygotowano z darów, jakie klienci pawilonu Społem na Bugaju zostawili w koszykach 19 i 20 marca. Pabianiczanie podzielili się artykułami spożywczymi, a zbierali je wolontariusze PCK ze Szkoły Podstawowej w Bychlewie. Zebrano artykułów spożywczych tyle, że udało się z nich przygotować 32 paczki świąteczne z podstawowymi artykułami typu mąka, cukier, kasza, ryż, olej, konserwy oraz słodycze.

Te paczki, także dzięki pomocy opiekunów Szkolnych Kół PCK oraz pedagogów szkolnych, trafiły do seniorów oraz rodzin zagrożonych społecznym wykluczeniem.

Akcję zakończono, a pabianiczanie nadal, przez cały ten tydzień składali do pojemnika dary.

– Jestem wzruszony i bardzo “zbudowany” solidarnością tych ludzi z seniorami dla których te paczki są przeznaczone– mówi Andzrej Chałupka, prezes pabianickiego PCK.– Tak na marginesie – okolicę “starego” pawilonu na Bugaju zamieszkują przede wszystkim emeryci.