Na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 30 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 44 zostały ranne.

- Niestety, mimo licznych policyjnych apeli, aby nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 85 nietrzeźwych kierujących – informuje asp. sztab. Radosław Gwis z łódzkiej policji.

Do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń doszło:

- 30 kwietnia około godziny 2.45 w Łodzi przy ulicy Brzezińskiej. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący samochodem volkswagen golf, jadąc w kierunku Łodzi, na wysokości numeru 137 z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący w drodze do szpitala zmarł;

- 1 maja o godz. 21.08 na drodze K-91 w Starowej Górze w powiecie łódzkim-wschodnim. Wstępnie ustalono, że 21-letni rowerzysta, włączając się do ruchu, wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód opel astra. Na skutek wypadku rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

W ubiegłym roku wzmożone policyjne działania trwały od wczesnych godzin rannych 29 kwietnia 2016 roku do późnych godzin 3 maja. Funkcjonariusze odnotowali wówczas na terenie województwa łódzkiego 48 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 65 zostało rannych. Mimo licznych apeli funkcjonariusze nadal musieli interweniować w stosunku do ponad 124 nietrzeźwych kierujących.