46-letnia pabianiczanka odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

– Do jej zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca Ksawerowa, który uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę - informuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.–  Badanie wykazało około 2 promili alkoholu w organizmie kobiety. Amatorka jazdy na ,,podwójnym gazie” musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną, a nawet karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Do obywatelskiego ujęcia doszło 13 listopada 2023 roku około godziny 17.30 na ulicy Partyzanckiej. 31-letni mieszkaniec Ksawerowa, jadąc w kierunku Pabianic zauważył kierującą, która miała problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.
Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy, a gdy nadarzyła się okazja zarzymał auto i podbiegł do stojącej w korku toyoty. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i uniemozliwił dalszą jazdę pani kierowcy.
Interweniujący policjanci zbadali kobietę alkomatem. Okazało się, że miała w organizmie około 2 promili alkoholu.
- 46-latka wysiadając z auta nie mogła utrzymać równowagi. Przyznała, że będąc „po kielichu” wsiadła za kierownicę auta, by wrócić nim z działki do mieszkania - dodaje policjantka.
Mundurowi zatrzymali pabianiczance prawo jazdy.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego sąd może orzec również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych, a także zastosować środek karny w postaci przepadku pojazdu jako narzędzia służącego do popełnienia przestępstwa.