Nowe łóżka można regulować i ustawiać w pozycji, która umożliwia łatwą pielęgnację pacjentów. Ułatwia to pracę personelowi i podnosi komfort chorych. Wymienione zostały także materace oraz szafki w salach. Sam oddział został wyremontowany.

W środę Agnieszka Owczarek, prezes PCM i Andrzej Furman, prezes Fundacji "My kochamy Pabianice" podpisali umowę przekazania nowego sprzętu dla oddziału rehabilitacji. Podsumowano też efekty balu charytatywnego, jaki w styczniu tego roku odbył się w Pabianicach. Bale co roku organizuje były senator PO, Andrzej Owczarek. W tym roku współorganizatorem imprezy była Fundacja Andrzeja i Grażyny Furmanów "My kochamy Pabianice". Celami balu była pomoc stypendialna dla uczniów, chorych dzieci oraz zakup łóżek i sprzętu dla Pabianickiego Centrum Medycznego. Bawiły się na nim 233 osoby.
– Cieszę się, że bal się udał. My przekazaliśmy 22 stypendia – ujawnił senator Owczarek. – Pozostałe pieniądze trafiły do Fundacji "My kochamy Pabianice".
50 tysięcy zł uległo "rozmnożeniu" za sprawą firmy Aflofarm, która zdecydowała się uzupełnić brakującą sumę i przekazała fundacji środki na zakup sprzętu niezbędnego do rehabilitacji pacjentów.

– Do oddziału trafiło 58 nowoczesnych łóżek – mówi dr Marek Kiljański. – Niektórzy pytali, dlaczego łóżka. Każdy, kto próbował wyspać się w cudzym, wie, jakie jest to ważne. Porządne łóżko to podstawa rehabilitacji, a poprzednie miały już 40 lat.

Pacjenci dr Kiljańskiego przebywają na oddziale od trzech tygodni do 4 miesięcy.

– Dobre łóżko to podstawa rehabilitacji – dodaje Kiljański.

Oddział został odnowiony, dzięki wsparciu drugiej fundacji "Zdrowie dla Mieszkańców Pabianic". Jej prezes dr Grzegorz Krzyżanowski przekazał na ten cel 7.000 zł.

– Cenimy sobie pracę specjalistów zatrudnionych w szpitalu Pabianickiego Centrum Medycznego i od ponad 20 lat udzielamy placówce wsparcia – zapewniał Andrzej Furman.– Chcielibyśmy, by mogli pracować w jak najlepszych warunkach, co przełoży się bezpośrednio na komfort pacjentów, na czym bardzo nam zależy.

– To nie jest ostatni bal charytatywny – zapewnił Owczarek. 

Już dziś organizatorzy planują kolejna imprezę, a środki z niej chcą przeznaczyć na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziału urologicznego.