Kornelia urodziła się 18 września 2012 roku.

- Po urodzeniu nic nie wskazywało na to, że Kornelia jest ciężko chora. Z własnych obserwacji dostrzegliśmy, że Kornelia nie radzi sobie w wykonywaniu czynności prawą stroną ciała – opisuje Monika Nowicka, mama dziewczynki.

Wizyta u neurologa potwierdziła przykurcz prawostronny. Zlecone rehabilitacje nie dawały efektów. 15 września 2013 roku Kornelka została skierowana na oddział neurologiczny w celu wykonania badań tomografem, EEG oraz rezonansu głowy. Po badaniach okazało się, że Kornelia urodziła się z wrodzonym opryszczkowym zapaleniem mózgu lewej strony i zwapnieniem mózgu (Herpes Simplex Encephalitis, HSE - Połowiczny Niedowład Prawostronny). W drugim roku życia Kornelii wystąpiła padaczka lekooporna ogniskowa. W tym czasie była leczona metodą botulinową, która również nie przynosiła efektów. W 2016 roku dziewczynka przeszła zabieg wydłużenia ścięgna Achillesa.

Cały czas potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitację małej pabianiczanki. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest TUTAJ

Na razie udało się uzbierać ponad 4.500 zł. Nadal dużo brakuje do 15.000 zł.

„Zakres leków, które przyjmowała przez ostanie 3 lata, dawały jedynie chwilowy efekt. Kornelia uodparniała się na każdy podawany jej lek, co doprowadziło do wznowienia napadów. Niestety, wszystkie możliwe leki były jej już podane. Jedyną możliwością dla mojej ukochanej córeczki jest operacja polegająca na oddzieleniu lewej (chorej) półkuli mózgu od prawej. Operacja odbędzie się 10 lipca 2018 roku w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka. Piszę do Państwa z prośbą o jakąkolwiek pomoc finansową, gdyż każda złotówka zbliża Kornelię do szybszego powrotu do zdrowia po operacji dzięki kosztownej rehabilitacji. Z góry dziękuję” - apeluje pani Monika.