- Nikt nie chciał mieszkań małych - mówi wiceprezydent Dariusz Wypych.

Dlatego na środowym (11 lutego), już drugim posiedzeniu komisji Urzędu Miejskiego zdecydowano, że o 6 pozostałych nowych mieszkań mogą ubiegać się kolejni pabianiczanie. Jedno z mieszkań jest 42-metrowe, a pozostałych pięć ma po około 20 metrów kw. Konkurs zostanie ogłoszony we wtorek.

Przyszli lokatorzy muszą spełnić trzy wymagania: mieszkać w Pabianicach (meldunek), zajmować lokal komunalny (do oddania miastu) i nie mieć zadłużenia z tytułu opłat za mieszkanie w ciągu ostatnich 3 lat.

Każde mieszkanie ma łazienkę, w której jest wanna, umywalka, sedes, a na ścianach i podłodze - glazura. W kuchni stoi nowy piecyk gazowy, a na ścianie jest glazura. Wszystkie podłogi (pokój, kuchnia, przedpokój) mają położoną wykładzinę pcv. Wszędzie są gładzie gipsowe, nowe plastikowe okna i wnęki na szafy z przesuwnymi drzwiami.

Gdy do urzędu spłyną nowe oferty na zamianę mieszkań, wtedy znów zbierze się komisja. Gdy podejmie ostateczne decyzje i podpisze protokół, to na tej podstawie prezydent Zbigniew Dychto będzie mógł przydzielić mieszkania.

W komisji są: Monika Cieśla, Krzysztof Górny, Jacek Vogtt, Marian Lorenczak (radni miejscy), Anna Antonowicz (naczelnik UM), Dariusz Wypych i pracownik "lokalówki" (jako sekretarz).

14 mieszkań, które tydzień temu zostały wytypowane do przydziału, dziś podpisanym protokołem przydzieliła komisja. Jeśli rodziny wskazane przez komisję przyjmą propozycje, decyzje o przydziale mieszkań w ciągu kilku dni podpisze prezydent Dychto.


O kolejnych mieszkaniach komunalnych, które planuje jeszcze zbudować Urząd Miejski, pisaliśmy: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/beda-mieszkania-do-rozdania.html