Starosta ma zamiar wydać na zabawy co najmniej 63.000 zł. Samo sprowadzenie do Pabianic piosenkarza Szymona Wydry i kapeli Carpe Diem kosztuje aż 31.000 zł. Ten występ już umieszczono w programie obchodów 10-lecia powiatu.
- Ponad piętnaście tysięcy złotych dostaliśmy od sponsorów – mówi Joanna Papuga-Rakowska, rzeczniczka Starostwa.
Życie Pabianic dotarło do listy sponsorów zabaw. Są na niej nazwy firm, które… startują i wygrywają przetargi na roboty drogowe w powiecie. A to już sprawa dla Centralnego Biura Śledczego!
27 września starosta zamierza wyprawić pierwszą imprezę - festyn rodzinny. Rozpocznie go przemarsz orkiestr dętych sprzed pałacu Starostwa na stadion przy ulicy Grota–Roweckiego 3.
– Tam będzie się piknik, czyli znakomita forma spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych, przy dobrej muzyce i wielu atrakcjach – przekonuje Papuga–Rakowska.
Od 10 do 24 października mają być zabawy, przyjęcia, zawody, a także złożenie kwiatów na grobie pierwszego starosty pabianickiego i poświęceniem sztandaru powiatu.
W programie są też: zjadanie tego, co ugotują i upieką panie z Koła Gospodyń Wiejskich, występy zespołów pieśni i tańca Dobroń oraz Bychlewianka, pokaz sztuki walki brazylijskiej, paintball, wesołe miasteczko, przegląd orkiestr dętych, konkursy, rekonstrukcja bitwy pabianickiej i piłkarskie zawody o puchar powiatu.
Czy inne powiaty też świętują 10-lecie? Sprawdziliśmy to. Odpowiedź brzmi: NIE.
(więcej – w najnowszym „Życiu Pabianic” z biedronką)