Średnio dziennie przybywa ponad 100 chorych. Takiej sytuacji nie było w powiecie pabianickim podczas drugiej fali epidemii. Wtedy bywało, że chorych było około setki dziennie, teraz rekord padł w czwartek (25 marca). Raport Ministerstwa Zdrowia poinformował o 183 nowych przypadkach. Jak zwykle najmiej zakażeń jest po weekendzie. W poniedziałek (29 marca) doszło 76 chorych.

Część próbek z pozytywnym wynikiem jest przesyłana do badań pod kątem brytyjskiej mutacji koronawirusa. Nie wiadomo jednak jaki procent mieszkańców powiatu pabianickiego jest chora właśnie z powodu tej mutacji.

Covid-19 nie omija przedszkoli. W tym tygodniu kwarantanną objętych jest spora część dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4. Nie skończyły się jeszcze kwarantanny w Przedszkolu Miejskim nr 2 i 6. Koronawirus dzięsiątkuje również Starostwo Powiatowe. W izolacji przebywa Krzysztof Habura, starosta powiatowy, członek zarządu i kilkoro pracowników, w tym osoby z sekretariatu. Do 9 kwietnia urząd będzie pracował rotacyjnie. Przed poszczególnymi wydziałami są postawione kosze na dokumenty. Podobne metody kontaktu z petentami wprowdzono w innych urzędach. W niektórych funkcjonują od dawna.

W ciągu minionego tygodnia poinformowano o 7 zgonach z powodu Covid-19. Jedna z osób posiadała choroby współistniejące. U pozostałych jako główną przyczynę śmierci wpisano zakażenie koronawirusem.

Z tygodnia na tydzień wykonuje się więcej testów. W ciągu minionego tygodnia zrobiono ich 2.394. Średnio co trzeci pokazuje wynik pozytywny.

Kwarantanną objętych jest ok. 1500 mieszkańców powiatu pabianickiego.