Akcja zaplanowana jest na 24 maja (sobota) w Gminnym Punkcie Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Warzywnej 6 w godz. 9.00-13.00.

- Jest przeznaczona jedynie dla mieszkańców Pabianic, dlatego osoby zainteresowane akcją muszą zabrać ze sobą dowód osobisty, w przeciwnym wypadku nie będą mogły oddać przyniesionych odpadów – informują w Wydziale Ochrony Środowiska.

Celem akcji jest propagowanie segregacji odpadów wytworzonych w domu, a także wskazanie możliwości bezpłatnego przekazania odpadów do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Warzywnej.

W sobotę mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddać odpady, które przyjmowane są w Gminnym Punkcie Zbiórki Odpadów Komunalnym. Rodzaj przyjmowanych odpadów podczas akcji: odpady wielkogabarytowe, opony (do średnicy 1250 mm), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, metale, świetlówki i żarówki, zużyte baterie i akumulatory, zużyte oleje, rozpuszczalniki, farby w opakowaniach i puste opakowania po nich, odpady budowlano-rozbiórkowe (np. gruz) w ilości do 5 metrów sześciennych, makulatura, szkło białe i kolorowe (butelki, słoiki), odpady typu PET, leki, odpady zielone.

Pierwszych 200 osób, które przyniosą odpady, otrzyma dwukomorowy kosz do segregacji odpadów w domu. Dodatkowo będą rozdawane magnesy z informacją, jak segregować odpady, a także torby ekologiczne.

Punkt czynny jest trzy razy w tygodniu: wtorek, czwartek w godz. 11.00-19.00 i w sobotę w godz. 9.00-13.00.