Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic, poinformował na facebooku, że został zaszczepiony. Napisał "Mam i ja" i umieścił powyższe zdjęcie. Stało się to 29 kwietnia. Następnego dnia zaszczepiono Marka Gryglewskiego, wiceprezydenta Pabianic. Panowie byli w punkcie w Pabianickim Centrum Medycznym. Zaszczepili się zgodnie z wyznaczonym terminem.

Mobilny punkt szczepień dla mieszkańców naszego województwa utworzono w Łodzi w Parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego (mieści się przy al. Unii, ul. Srebrzyńskiej, ul. Krakowskiej, ul. Krzemienieckiej i ul. Konstantynowskiej). Potocznie nazywany jest Parkiem na Zdrowiu.

Mogą się zaszczepić osoby z grupy wiekowej uprawnionej do szczepienia, które mają wystawione e-skierowanie. Można to zrobić bez rejestracji i umawiania się na konkretną godzinę.

- Będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson – informuje Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ. - Wizyta w punkcie to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Szczepień.

Pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już 31.134 mieszkańców powiatu pabianickiego. Stanowi to ok. 26 proc. W pełni zaszczepionych jest 7.508 osób. Otrzymali oni dwie dawki preparatu Pfizer, Moderna lub Astra Zeneca. Wszystkie trzy szczepionki wymagają podania dwóch dawek. Dziennie w naszym powiecie szczepionych jest średnio ok. 1.100-1.200 osób pierwszą dawką, natomiast drugą ok. 300-400.