- Cieszę się, że zgodziła się zostać skarbnikiem w Pabianicach. Będzie zatrudniona od 1 czerwca – informuje prezydent Grzegorz Mackiewicz. - Mam bezgraniczne zaufanie.

Na emeryturę odeszła Elżbieta Pluta, która była skarbnikiem za czasów prezydenta Dychto.

- Bardzo dziękuję za okazanie zaufanie - powiedziała na sesji nowa skarbniczka.

Nowa skarbniczka ma 60 lat. Jeździ 12-letnim citroenem C3, ma dom o powierzchni 111 m kw. z działką i mieszkanie 62-metrowe.

Anna Łosiak ukończyła w 1987 r. studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie administracji. Ma ukończone studia podyplomowe w zakresie finansów samorządu terytorialnego. Brała udział w szkoleniach, m.in. z zakresu księgowości, obsługi komputera, zarządzania zasobami ludzkimi i kursie dla kandydatów na członków rad nadzorczych. W swojej karierze pracowała na stanowisku referenta ekonomicznego, księgowej, głównej księgowej. 2 lata była skarbnikiem gminy Andrespol, a przez półtora roku skarbnikiem w Starostwie Powiatowym w Pabianicach i w Starostwie Powiatowym w Łodzi. Przez 3 lata była zatrudniona na stanowisku dyrektora ds. ekonomiczno–finansowych jako członek Zarządu Spółki w Pocztowej Agencji Usług Finansowych S.A. Obecnie jest skarbnikiem w Konstantynowie Łódzkim.