Arechin jest przekazany szpitalom zakaźnym, w których leczy się pacjentów zakażonych koronawirusem. Dostają go także osoby przebywające w izolacji. 

- Adamed zobowiązał się nieodpłatnie dostarczać lek do 90 szpitali i oddziałów zakaźnych w całej Polsce, wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia - informuje Katarzyna Dubno, dyrektor w pabianickiej firmie.

Wytwarzanie leku idzie w Adamedzie (dawnej Polfie Pabianice) pełną parą. Uruchomiono dodatkową produkcję. Praca trwa w systemie 3-zmianowym. Wszystko po to, by lek jak najszybciej dotarł do pacjentów w całym kraju. Dostają go nie tylko zakarzeni wirusem, ale także osoby cierpiące na reumatyzm.

Arechin  jest bezpłatnie wydawany w szpitalach. W aptekach j- tylko na receptę. Przy pełnej odpłatności jego cena wynosi 19,39 zł. Lek jest refundowany tylko w dotychczasowych wskazaniach. Przy leczeniu koronawirusa zniżka nie obowiązuje.

13 marca lek Arechin został uznany przez nadzór medyczny za środek wskazany w terapii wspomagającej leczenie zakażeń koronawirusami.