W przyszłą niedzielę, 26 kwietnia zmienią się rozkłady jazdy pociągów. Do nowych godzin odjazdów pociągów będą dostosowane autobusy linii "3" i "5".

Kurs linii 3 w dni powszednie z Sikorskiego będzie przyśpieszony z godz. 5.31 na godz. 5.26, aby zapewnić dojazd na pociąg ŁKA do Łodzi o godz. 5.51. Kurs z godz. 6.04 z 

Sikorskiego będzie opóźniony na godz. 6.06.

W przypadku linii 5 również zostaną wprowadzone dwie zmiany. Pierwsza to przyśpieszenie kursu z Waltera-Jankego w dni powszednie z godz. 5.58 na godz.5.53 (dojazd na pociąg ŁKA do Łodzi o godz. 6.19). Druga zmiana to cofnięcie kursu „piątki” z Waltera-Jankego w niedziele i święta z godz. 5.35 na godz. 5.30 (dojazd na pociąg do Łodzi o godz. 5.51). Przy okazji zostaną wprowadzone drobne zmiany w rozkładzie linii 2. Kurs w niedziele i święta z zajezdni MZK do Waltera-Jankego będzie przesunięty z godz. 5.19 na godz. 5.14. Z kolei kurs z Waltera-Jankego w soboty o godz. 5.17, na wniosek pracowników zakładów przy ul. Lutomierskiej, będzie pod zajezdnię MZK.

Szczegółowe informacje o zmienionych godzinach odjazdów pociągów i autobusów można znaleźć na stronie internetowej: http://www.komunikacjapabianice.pl.

W niedzielę 26 kwietnia pasażerów pabianickiej komunikacji miejskiej czeka jeszcze jedna zmiana. W godzinach od 8.00 do 22.00 nastąpi przerwa techniczna w dostępie do aplikacji moBilet, umożliwiającej zakup biletów przez telefon komórkowy. Przerwa jest związana z przeniesieniem danych na bardziej wydajne serwery. Bez utrudnień będzie można w niedzielę, 26 kwietnia kupić bilety przy pomocy aplikacji SkyCash.

 

Zmiany w godzinach odjazdu pociągów są spowodowane pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK. Nowy rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał do 13 czerwca.