Po zatrzymaniu Zofii K. i Renaty Ł. (dyrektorek Przedszkola Miejskiego nr 4) prokurator nie wyklucza dalszych zatrzymań. Nie jest zadowolony z tego, że sąd wypuścił księgową Agnieszkę Sz.
 
– Zastanawiamy się nad zażaleniem na postanowienie sądu  – mówi prokurator Lidia Jóźwiak, szefowa Prokuratury Rejonowej. – Chodzi o niezastosowanie aresztu tymczasowego wobec księgowej.
 
Kiedy to nastąpi? W prokuraturze czekają na zwrot dokumentów z sądu. 
Kiedy będzie gotowy akt oskarżenia? Nieprędko. Za co najmniej pół roku.
 
– Badanie samych faktur i rachunków zajmie kilka miesięcy – dodaje prokurator Jóźwiak. – Niewykluczone, że będziemy wspierać się biegłymi z zakresu księgowości.
 
Pełniąca obowiązki dyrektora PM 4 zatrudniona tam nauczycielka - Lidia Gastpari, zrezygnowała po tygodniu z szefowania. Dziś zastąpiła ją emerytowana dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 12 - Elżbieta Donifacy. Konkurs na dyrektora placówki zostanie ogłoszony w tym tygodniu przez Urząd Miejski.
 
Prezydent Dychto dziś ujawnił na spotkaniu z nauczycielkami przedszkola, że dostał od jednej z nich anonim. Kiedy? Ponad miesiąc temu! Dlaczego wtedy nie wezwał policji, nie zrobił kontroli?
 
więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Życia Pabianic