Spółka PPHU Projnad weźmie za to 4.956.281 złotych brutto. Roboty ma zakończyć do 30 maja 2010 roku.

– Do przetargu przystąpiły cztery firmy – mówi wiceprezydent Jarosław Cichosz.
W bloku ma się znaleźć 21 mieszkań o pow. od 42 do 54 metrów kw. Na parterze ma powstać 5 lokali użytkowych, a przed blokiem - 21 miejsc parkingowych.

W Pabianicac ma też stanąć TBS, w który też będą mieszkania komunalne. Na ten cel przeznaczono miejską działkę przy ul. Mariańskiej.
– Szukałem TBS, który zechciałby budować dla nas – mówi prezydent Zbigniew Dychto. – Warszawa, Gdańsk nie opowiedziały na naszą ofertę. Wrocław powiedział, że za daleko dla nich, a Zduńska Wola i Piotrków nie były zainteresowane.
Budowaniem bloków u nas zainteresowane były dwa TBS-y z Łodzi Widzew i Zgierza.
– Najlepszą ofertę złożył TBS Łódź. Proponują dwa warianty 24-mieszkaniowy i 28-mieszkaniowy – wyjaśnia Dychto. – Zasady są takie: my dajemy działkę, oni budują, a potem dostajemy część mieszkań, które wykorzystamy jako komunalne.
W tej chwili TBS Łódź Widzew złożył wniosek o kredyt do Banku Gospodarstwa Krajowego wraz z listem intencyjnym od prezydenta Dychto.
– Czekamy co bank nam odpowie. Dopiero wtedy zaczniemy zastanawiać się nad koncepcją, rozmawiać z radnymi i negocjować z TBS-em warunki umowy – mówi Dychto. – Na zbudowanie bloku potrzebują zaledwie roku.