Za postawienie auta przed szpitalem będziemy musieli zapłacić 1 zł. Tak ustaliła Rada Społeczna szpitala. Od kiedy będziemy płacić?
- Musimy najpierw przygotować szlabany i zatrudnić obsługę - mówi dyrektorka Katarzyna Topczewska-Tylińska.
- Myślę, że płatne parkowanie zacznie obowiązywac  w czerwcu - dodaje prezydent Zbigniew Dychto.
Są już gotowe regulaminy parkowania na parkingu wewnętrznym (tylko dla pracowników szpital) i zewnętrznym. Oba parkingi są płatne, ale niestrzeżone. Za ewentualne szkody i kradzieże dyrekcja szpitala nie ponosi odpowiedzialności - głosi jeden z punktów regulaminu.
Z parkingów przed głównym wejściem do szpitala od ul. Jana Pawła II  oraz  przy ul. Wiejskiej , pacjenci i osoby odwiedzające chorych będą mogły korzystać w godzinach 7.00-20.00. Za pierwsze pół godziny postoju auta trzeba będzie zapłacić 1 zł. Za każdą następną godzinę - już 2 zł. W niedzielę i święta opłaty będą wynosić odpowiednio 1 zł i 3 zł. Dla niepełnosprawnych zostaną przygotowane bezpłatne miejsca postojowe. Wydzielony zostanie także postój taksówek.
Z opłaty parkingowej zwolniono karetki pogotowia, ambulanse medyczne, radiowozy policyjne (w akcji) i pojazdy ABW, służby energetyczne i gazownicze oraz pojazdy służbowe SP ZOZ.
Pracownicy szpitala będą korzystali z parkingu wewnętrznego. Wjadą tam od ul. Wiejskiej ,po okazaniu parkingowej karty imiennej. Jej wykupienie to koszt 20 zł miesięcznie. Jej posiadacze  będa mogli parkować dowolną ilość godzin.
Z parkingu wewnętrznego jednorazowo będą mogli korzystać ci, którzy prowadzą kiermasze na terenie szpitala. Będą płacić za pozostawienie auta tak jak na parkingu zewnętrznym.
Ustalono także, że na parkingach będzie obowiązywać prędkość 10 km/h.