Turniej rozpocznie się o godz. 10.00. Wystąpią drużyny chłopców z roczników 2003/2004 - pierwsza grupa oraz z roczników 2001/2002 - druga grupa.
 
Trwają zgłoszenia do turnieju. Drużyny mogą zapisywać się u animatorów sportu przy Szkole Podstawowej nr 3 do piątku do godz. 17.00.
 
- W turnieju mogą uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, drużyny reprezentujące zgłoszony obiekt Orlik (np. wyłonione spośród dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych na danym obiekcie), jak również tzw. „dzikie drużyny” (zorganizowane, z dorosłym opiekunem, spełniające kryteria wiekowe) - informuje Łukasz Stencel z Urzędu Miejskiego.
 
W turnieju nie mogą uczestniczyć drużyny reprezentujące piłkarskie kluby sportowe (inne niż UKS). W drużynie może być zgłoszonych maksymalnie 3 zawodników, którzy są potwierdzeni i uprawnieni do gry w klubach lub drużynach zgłoszonych w sezonie 2014/2015 do rozgrywek ligowych w strukturach PZPN, lub którzy otrzymali powołanie do kadry województwa i grali w jej składzie.
 
Dla uczestników przewidziane są nagrody i upominki.
 
Turniej odbywa się w ramach ogólnopolskiego V Turnieju Orlika, dzięki czemu najlepsze drużyny awansują i będą mogły rywalizować dalej na szczeblu wojewódzkim. Jest także inauguracją szkółki piłkarskiej na Orliku, założonej przez klub UKS Animator działający przy SP 3.
 
- Będzie to także początek cyklu turniejów i działań sportowych przygotowanych przez animatorów sportu pn. "Jesień na Orliku i nie tylko...", których szczegóły zostaną wkrótce ogłoszone - dodaje Łukasz Stencel.